Geografická olympiáda 2016
... všetky podujatia |
Dňa 4.2.2016 v DK A. Sládkoviča SCVČ Detva usporiadalo obvodové kolo geografickej olympiády pre 60 žiakov z regiónu Podpoľania.
Cieľom Geografickej olympiády je rozvíjať záujem žiakov o geografiu ako nosného predmetu poznávania krajiny a prírody.
Súťažné kategórie: G kat. –5. Ročník F kat.–6. a7. Ročník E kat.–8. a 9. ročník
V okresnom kole súťažiaci vypracujú v prvej časti súťaže test písomnej časti zložený z monotematickej časti bez atlasu (10 b.), teoretickej časti bez atlasu (40 b.) a z poznatkov o miestnej krajine (10 b.) v celkovej hodnote 60 bodov.
V druhej časti riešia súťažiaci praktickú časť testu – úlohy zamerané na zručnosť práce s atlasom a mapou a na orientáciu v hodnote 40 b s použitím pomôcok. V každom kole žiaci absolvujú test z monotematickej a teoretickej časti vždy za 45 minút a test z praktickej časti za 50 minút.
Test každého kola má hodnotu 100 bodov .V praktickej časti môžu žiaci použiť :
atlasy sveta, atlas Slovenská republika, pravítko s ryskou, pravítko dlhé, uhlomer, pero, ceruzka, guma, kružidlo, kalkulačka, jazykový slovník.
Postup v súťaži:
Z okresného kola postupujú do krajského kola prví traja úspešní riešitelia z kategórií E a F.
Úspešným riešiteľom olympiády sa v jednotlivých kategóriách stáva ten žiak, ktorý dosiahne v okresnom kole minimálne 65 bodov a v krajskom a celoštátnom kole minimálne 75 bodov.
Zoznam postupujúcich na KK GO do BB dňa 20.4.2016
Kategória | Meno a priezvisko | Miesto | Škola |
F – 6-7 ročník ročník | Samuel Halaj | 1. miesto | ZŠ Kukučínova 480/6 , Detva |
Šimon Hudák | 2. miesto | ZŠ J.J. Thurzu , A. Bernoláka 20 Detva | |
Anna Bellová | 3. miesto | ZŠ J. Drdoša Vígľaš č. 436 | |
E – 8-9 ročník | Jakub Chudý | 1. miesto | ZŠ Kukučínova 480/6 , Detva |
Martin Ladislav Doskočil | 2. miesto | ZŠ Kukučínova 480/6 , Detva | |
Jakub Čavoj | 3. miesto | ZŠ Kukučínova 480/6 , Detva | |
Kategória G 5 ročník výsledky
Poradie | Priezvisko a meno | Škola | Čiastkové body | Body spolu (max. 100 b.) | ||
Monotem. + teoretická časť (max. 50 b.) | Miestna krajina (max. 10 b.) | Praktická časť (max. 40 b.) | ||||
1 | Benjamin Androvič | ZŠ Vígľaš | 31 | 10 | 25 | 66 |
2 | Richard Požgay | ZŠ Kriváň | 26 | 9 | 30 | 65 |
3 | Daniel Krnáč | ZŠ s MŠ Školská Hriňová | 30 | 9 | 18 | 57 |
4 | Dušan Sabó | 1.ZŠ Kukučínova Detva | 23 | 7 | 26 | 56 |
5 | Tibor Vrťo | 1.ZŠ Kukučínova Detva | 27 | 10 | 16 | 53 |
6 | Lucia Žiaková | ZŠ Vígľaš | 25 | 4 | 24 | 53 |
7 | Nela Očenášová | ZŠ s MŠ Školská Hriňová | 22 | 9 | 21 | 52 |
8 | Samuel Pivka | ZŠ Kriváň | 30 | 6 | 15 | 51 |
9 | Filip Strýček | ZŠ s MŠ Školská Hriňová | 24 | 8 | 19 | 51 |
10 | Daniela Sárová | ZŠ Kriváň | 26 | 9 | 15 | 50 |
11 | Timotej Kuric | ZŠ Krivec Hriňová | 22 | 6 | 22 | 50 |
12 | Jakub Mašlej | ZŠ Vígľaš | 29 | 7 | 12 | 48 |
13 | Stanislav Výbošťok | 1.ZŠ Kukučínova Detva | 29 | 5 | 14 | 48 |
14 | Tomáš Krnáč | ZŠ Krivec Hriňová | 24 | 8 | 6 | 38 |
Kategória F 6-7 ročník
Poradie | Priezvisko a meno | škola | Čiastkové body | Body spolu (max. 100 b.) | ||
Monotem. + teoretická časť (max. 50 b.) | Miestna krajina (max. 10 b.) | Praktická časť (max. 40 b.) | ||||
1 | Samuel Halaj | 1.ZŠ Kukučínova Detva | 41 | 10 | 34 | 85 |
2 | Šimon Hudák | ZŠ J.J. Thurzu | 43 | 10 | 28 | 81 |
3 | Anna Bellová | ZŠ Vígľaš | 42 | 10 | 25 | 77 |
4 | Marek Murín | ZŠ J.J. Thurzu | 35 | 10 | 32 | 77 |
5 | Martin Hanes | ZŠ Kriváň | 39 | 6 | 28 | 73 |
6 | Laura Kminiaková | ZŠ Vígľaš | 32 | 10 | 25 | 67 |
7 | Andrej Velič | ZŠ Vígľaš | 28 | 9 | 28 | 65 |
8 | Sarah Šuleková | ZŠ Detvianska Huta | 29 | 9 | 22 | 60 |
9 | Denisa Račková | ZŠ s MŠ Školská Hriňová | 28 | 10 | 19 | 57 |
10 | Terézia Libiaková | ZŠ Kriváň | 26 | 9 | 22 | 57 |
11 | Michaela Marcineková | ZŠ s MŠ Školská Hriňová | 25 | 10 | 21 | 56 |
12 | Jozef Kučera | 1.ZŠ Kukučínova Detva | 22 | 10 | 23 | 55 |
13 | Július Melicherčík | 1.ZŠ Kukučínova Detva | 31 | 3 | 19 | 53 |
14 | Vojtech Ilčík | ZŠ s MŠ Školská Hriňová | 28 | 10 | 15 | 53 |
15 | Terézia Strigáčová | ZŠ Krivec Hriňová | 24 | 7 | 17 | 48 |
16 | Žofia Koristeková | ZŠ Detvianska Huta | 18 | 10 | 18 | 46 |
17 | Ján Kováčik | ZŠ Kriváň | 21 | 1 | 19 | 41 |
18 | Peter Panica | ZŠ Krivec Hriňová | 17 | 4 | 10 | 31 |
Kategória E 8-9 ročník | |||||||||
1 | Jakub Chudý | 1.ZŠ Kukučínova Detva | 36 | 10 | 35 | 81 | |||
2 | Martin Ladislav Doskočil | 1.ZŠ Kukučínova Detva | 36 | 9 | 30 | 75 | |||
3 | Jakub Čavoj | 1.ZŠ Kukučínova Detva | 26 | 8 | 34 | 68 | |||
4 | Janka Hazuchová | ZŠ Detvianska Huta | 20 | 10 | 28 | 58 | |||
5 | Stanislava Vajová | ZŠ Vígľaš | 15 | 9 | 27 | 51 | |||
6 | Jana Ďuricová | ZŠ Vígľaš | 17 | 10 | 20 | 47 | |||
7 | Samuel Šulek | ZŠ Detvianska Huta | 11 | 9 | 27 | 47 | |||
8 | Ema Bahledová | ZŠ s MŠ Školská Hriňová | 14 | 10 | 20 | 44 | |||
9 | Matej Paprnák | ZŠ Detvianska Huta | 13 | 8 | 22 | 43 | |||
10 | Lucia Balážová | ZŠ Vígľaš | 9 | 10 | 24 | 43 | |||
11 | Filip Lacza | ZŠ s MŠ Školská Hriňová | 18 | 7 | 15 | 40 | |||
12 | Kristína Krnáčová | ZŠ Krivec Hriňová | 11 | 10 | 19 | 40 | |||
13 | Nikola Sekerešová | ZŠ Kriváň | 13 | 10 | 16 | 39 | |||
14 | Viktória Nôtová | ZŠ Kriváň | 13 | 5 | 19 | 37 | |||
15 | Tomáš Marcinek | ZŠ Kriváň | 12 | 2 | 12 | 26 |
SCVČ V SKRATKE
počet krúžkov: 30
počet pedagógov: 29
počet detí: 506
riaditeľ:
Mgr. Mária Lešáneková
počet pedagógov: 29
počet detí: 506
riaditeľ:
Mgr. Mária Lešáneková
KONTAKT SCVČ
Vyhľadávanie